Czym są wyburzenia i na czym polegają?

Inne

Written by:

Wyburzenia to prace budowlane polegające na degradacji obiektów za uprzednim pozwoleniem. Często wyburzane zostają stare budynki, pustostany, nieużywane stodoły pod budowę nowego domu, a także pozostałości innych budynków lub ogrodzeń. Wyburzenia jak i rozbiórki są tym samym typem robót budowlanych – prowadzą do likwidacji obiektu, ale wyburzenie różni się tym, że doprowadza do całkowitej degradacji budynku, a zrównany z ziemią materiał budowlany na nic już się nie przyda.

Wyburzenia krok po kroku

Jak każde pracę budowlane na wyburzenia potrzebujemy zgody z urzędu. Najlepiej zasięgnąć informacji od firmy aby upewnić się jakich uprawnień potrzebujecie na to. Jeżeli już takowe pozwolenie uzyskamy, trzeba zdecydować czy wykonujemy prace samodzielnie czy zatrudniamy firmę specjalizująca się w tego typu pracach, posiadającą doświadczenie i odpowiedni sprzęt. Warto skorzystać z takich usług, a jest ich na rynku bardzo dużo, ponieważ na pozór prosta czynność może okazać się dla laika kłopotliwa. Problemy wiążą się zazwyczaj z brakiem odpowiedniego sprzętu, natomiast firmy budowlane takowym sprzętem dysponują.
Aby przystąpić do pracy należy najpierw:

  1. Odłączyć ewentualnie działające media
  2. Zabezpieczyć teren na którym stoi dom oraz wszystko w obrębie
    zasięgu wyburzenia
  3. Podkopać za pomocą koparki jedną stronę obiektu – nadać tor
    spadającym jego częściom
  4. W kompleksach budowlanych np.: domach szeregowych zabezpieczyć
    ściany łączące

Zlecenia specjalne

W przypadku dużych wyburzeń, gdzie praca maszynami byłaby długa i mozolna używa się materiałów wybuchowych. Takich środków może używać tylko specjalistyczna firma wyburzeniowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.